Nauka angielskiego- samodzielnie czy w grupie?

2015-10-19
Język angielski to najpopularniejszy wybór wśród Polaków, którzy decydują się na przyswojenie obcego języka. Można się nim porozumieć w bardzo dużej ilości krajów świata, a jego dodatkową zaletą, jest fakt, że jest językiem dość łatwym do przyswojenia, dlatego decydują się na to nawet osoby starsze, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje. Jak forma nauki angielskiego jest lepsza- samodzielna czy w grupie? Wiele zależy od osobistych preferencji.

Wybór sposobu nauki
Samodzielna nauka angielskiego, na przykład z pomocą nauczyciela czy kursów internetowych to dobry pomysł dla tych, którzy chcą przyswajać wiedzę w swoim tempie i umieją się zdyscyplinować. Trudno jednak tym sposobem porównać postęp z innymi uczniami. Z drugiej jednak strony nauczyciel może dostosować sposób i tempo przyswajania wiedzy do ucznia.

Z kolei nauka angielskiego w grupie zapewnia więcej motywacji, ponieważ zwykle uczniom zależy na tym, by nie odstawać poziomem od grupy. W tym przypadku jednak trudno o dostosowanie nauczyciela do indywidualnych potrzeb uczącego się i zadbanie i to, by poświęcić każdemu z osobna więcej czasu. Zwykle najlepiej połączyć te dwie metody uczenia się i w ten sposób uczyć się szybciej i efektywniej.