Fantastyka rządzi polską księgarnią internetową!

2016-05-22

Jednym z najpopularniejszych gatunków na polskim rynku wydawniczym w ostatnich latach stała się fantastyka. Widać to także w polskiej księgarni internetowej, gdzie znaleźć możemy wiele powieści tego gatunku.


Choć fantastyka była obecna na rynku już od dobrych kilkudziesięciu lat, to prawdziwy wzrost zainteresowania nią zapoczątkował Andrzej Sapkowski i jego cykl wiedźmiński. Niewiele jest osób w kraju, które nie wiedzą kim jest wiedźmin, jeżeli nie z powieści, to z popularnej gry komputerowej.


Na to, że coraz więcej ludzi sięga po fantastykę wpływ ma także z pewnością serial HBO „Gra o tron”. Serial ten powstał na podstawie sagi „Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina. Fani sagi dzielą się na tych, którzy uważają, że książka jest lepsza od serialu i na tych, którzy wolą serial. Najlepiej na ten temat wyrobić sobie opinię samemu poprzez przeczytanie chociaż jednej z części sagi.


Polska może się także pochwalić wybitnymi autorami fantastyki. Oprócz wspomnianego wcześniej Sapkowskiego trzeba zwrócić uwagę również na takich pisarzy, jak Aneta Jadowska znana z cyklu o Dorze Wilk toruńskiej policjantce-czarownicy, Jakub Ćwiek autor „Kłamcy” i opowieści o dorosłych już o Zagubionych Chłopcach z „Piotrusia Pana”.


Polska księgarnia internetowa posiada w swym asortymencie wiele powieści fantasy, spośród nich każdy fan tej literatury z pewnością znajdzie coś dla siebie.