Z gramatyką za pan brat

2018-04-10

Polska gramatyka - czy jest łatwa do pojęcia? Dla nas, Polaków na pewno jest łatwiejsza do pojęcia niż gramatyka angielska. Z kolei rdzenni Brytyjczycy powiedzą, że nasza gramatyka nie jest łatwa i zdecydowanie wolą swoją odmianę. No tak, ale to nie oni musieli się uczyć naszej, tylko ja musiałem pojąć zawiłości angielskiej gramatyki.

Jej pojęcie nie było dla mnie łatwe, jednak musiałem podołać temu wyzwaniu, jeżeli chciałem na stałe zamieszkać na Wyspach Brytyjskich. Na szczęście znalazłem sposób, który naprawdę skutecznie mi pomógł. W jednym z polskich sklepów, których nie ma tutaj za dużo, polecano mi taką pozycję, jak "Angielska gramatyka obrazkowa". Tak, wiem. Ktoś może się zaśmiać, że obrazki pomagały mi pojąć gramatykę.

Ale obraz trafia do człowieka o wiele skuteczniej niż zawiłe pojęcia encyklopedyczne. Warto się o tym przekonać. Na obrazkach dokładnie jest napisane jak rozróżniać dane słowa. Przykładem może być słowo jedzenie. W końcu przed zjedzeniem, w trakcie jedzenia i po zjedzeniu mówi się zupełnie inaczej, a nie wszyscy o tym wiedzą. Takie obrazki naprawdę świetnie pomagają człowiekowi zrozumieć różnicę.

Dlatego, jeżeli mogę i widzę, że ktoś ma z tym problem, to serdecznie mu polecam taką gramatykę w obrazkach. Jest to idealna pozycja dla osób dorosłych, czyli takich jak dla mnie oraz dla dzieci, którym również można ułatwić trochę życie na Wyspach Brytyjskich i wśród rdzennych Anglików.